Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Војводина мтс – Џокер 96:92 (20:22, 28:17, 25:20, 23:33)

Стартна постава тренера Жељка Лукајића боље је отворила сусрет од лидера и повела 0-4. Новосађани са три везане тројке само накратко преокрећу (9-8), јер Дејвис ниже 5 поена, којем се прикључује Симонс за „Џокеровуˮ мини-серију 0-9 и при резултати 9-17, тренер Милош Исаков – Ковачевић затражио је први тајм-аут у 7. минуту. У наставку прве четвртине, „Војводинаˮ преко Ракићевића и Савића стиже на пола коша заостатка 18-19, али Дејвис и Симонс не дозвољавају други преокрет новосадског састава у првих 10 минута.

Ашћерић доноси изједначење на старту друге четвртине (22-22), а тројке Ракићевића и Савића +6 за „Војводинуˮ, 28-22. Сомборци прате висок ниво водеће екипе лиге и вежу 0-7, односно са тројком капитена Брбаклића сада „Џокерˮ има минималну предност (28-29). Минимална предност је шетала са једне на другу страну све до две везане тројке Бањца, када се домаћи одвајају на +6 (38-32). Сомборци не могу да прате ривале у реализацији, али држе прикључак поенима Дејвиса и Југовића до одласка на полувреме, 48-39.

Мучили су се „џокериˮ током треће четвртине, али су мучили и Новосађане. Новосађани „побегнуˮ на +9 (54-45) тројком Савића, али непуна два минута касније су само на +2 (56-54). Ипак, у последња 3 минута до изражаја долази скраћена ротација и Сомборци посустају, док са тројком Канингама, лидер затвара трећу четвртину са предношћу +14 (73-59).

На старту 33. минута, тројком Љубичића, „Војводинаˮ има највећу предност, +20 (81-61), што је био знак за Жељка Лукајића да затражи тајм-аут за консолидацију своје екипе, којој је пријао минут предаха и савета. У наставку утакмице, Милин уз фаул погађа тројку и потом реализује додатно бацање за 81-65. Искуснија „Војводинаˮ зналачки држи 15-ак поена предности, али „џокериˮ се не предају и њихов труд и упорност бивају награђени са мини-серијом 0-7, те у 40. минут улазе са само -7 (90-83), након тројке Дависа. У последњих 60 секунди нанизали су још три тројке (Југовић, Давис и Капетановић), али за нешто више од тога, ни ривал, ни време нису дозволили.

Војводина мтс (Нови сад): Канингам 7, Бањац 12, Недељков 4, Љубичић 5, Ракићевић 9, Бумбић 2, Савић 18, Николић 6, Савановић, Ашћерић 11, Џонсон 8, Вучетић 14.

Џокер (Сомбор): Дејвис 28, Лугић, Капетановић 7, Југовић 14, Брбаклић 5, Марковић, Вукас, Крстановић, Бодрожић, Симонс 25, Милин 13.