Џокер – Здравље (Лесковац) 83:89 (22:12, 21:21, 26:31, 14:25).

ЗДРАВЉЕ ЛЕСКОВАЦ (ЛЕСКОВАЦ): Харвеy, Јовић 10, Гавриловић 8, Вујишић, Савић, Николић, Тасић 6, Дугалић 5, Блакнеy 24, Калахан 10, Ђорђевић Маринковић 20.

ЏОКЕР (СОМБОР): Дејвис 27, Лугић 8, Капетановић 18, Југовић 14, Брбаклић 4, Марковић, Вукас, Крстановић, Станојевић 4, Симонс 8, Милин 6.

Узбудљиво и неизвесно са много преокрета било је од самог старта.

„Џокероваˮ стартна петорка: Алекса Југовић, Закари Симонс, Рашун Дејвис, Немања Капетановић и Матија Милин, повела је 0-3. Домаћи су одговорили преко свог најбољег двојца, Јована Ђорђевића Маринковића и Филипа Блакнеyа, који су направили први преокрет у 4. минуту, 7-5. До краја прве четвртине домаћи су држали добар ритам, док су Сомборци играли са осцилацијама, те је првих десет минута припало Лесковчанима 22-12.

Други период отвара са тројком Гавриловић, а убрзо је уследила и лесковачка мини-серија 9-0 за 34-13. Поенима Југовића и Симонса, „Џокерˮ прекида налет „Здрављаˮ и држи прикључак, а у последња 3 минута прикључују се са поенима и Капетановић, капитен Алекса Брбаклић и Дејвис. Ипак, борбена друга четвртина завршава без победника, 21-21, а на полувреме домаћи састав одлази са сачуваном предношћу из прве четвртине, 43-33.

У наставку, „џокериˮ одмах стављају ривале под велики притисак са четири везане тројке (три Капетановића и једна Дејвиса) са којима спуштају заостатак на -5 (50-45). Након тројке Лазара Лугића предност домаћих је само +1 (52-51) на почетку 25. минута. На крају истог минута накратко Сомборци преузимају водство, затим Лесковчани, потом Сомборци, па опет Лесковчани,…

У последња два (2) минута треће четвртине домаћи троше велику количину енергије како би након пола сата игре имали предност од +5 (69-64). Умор их стиже већ средином 32. минута, што је екипа тренера Жељка Лукајића осетила и искористила за финални преокрет, који Лесковчани више нису могли да надмаше. Милин је убацио 80. екипни поен за 75-80 на старту 36. минута. Домаћи су два пута успели да спусте на -1, односно -2 поена разлике, али су тројка Капетановића и двојка Дејвиса на почетку 39. минута за 80-87 решиле питање победника.