Успешно је завршен један од најпрестижнијих турнира на Балкану – 67. Златна рукавица, коју су овог пута узели Сомборци Драгана Јовановић и Назиф Сејди. У чувеном Чаиру, одржано је 20 финалних борби. Освајачица златне медаље на недавно одржаном Балканском првенству у Лозници, савладала је на поене Снежану Шиљковић у мечу до 54кг. Назиф је у квалитетној борби (63.5кг) био убедљив над Македонцем Руџијем Рустемовским који је покупио нокаут у трећој рунди.
– „Ово је моја прва сениорска Златна рукавица и ово је заиста један велики успех за мене, након Балканског првенва. Ближи се крај једне успешне године и већ лагано крећу припреме за Светско првенству које ће се управо одржати на овом месту – у Чаиру – истакла је Јовановићева.
– Желим да се захвалим мом тренеру Стојану Кнежевићу који је стално био уз мене. Финални меч је по мом мишљењу био фантастичан, захваљујући добром тактиком и проценама сам успео да победим ривала из Македоније – рекао је Сејди.
Публика у хали Ћаир је итекако уживала у финалном мечу категорије до 71кг у ком су се састала два пријатеља – Игор Рогић и Џејлан Тоскић. Рогић је сјајном тактиком стигао до заслужене победе и пехара за најбољег техничара на турниру.
– „Задобољан сам победом. Драго ми је што смо испунили очекивања публике, мислим да смо представили лепе финесе, ударце и све оно што се може видети у квалитетној борби. Можда и најбитнија ствар коју смо показали у рингу јесте ферплеј, јер смо нас двојица у ринг ушли као пријатељи и исто тако смо изашли из њега – рекао је Рогић.
За најбољи дуел у млађим узрастима проглашен је у велтер категорији (67кг), где је Христофер Димитров победио Огњена Антића. Најборбенији пар финала био је сениорски меч у лакој категорији (60кг), где је Ален Рустемов из Северне Македоније победио Диму Тонијева из Бугарске. “Златна рукавица” у јуниорском узрасту додељена је репрезентативцу Србије, Василију Ђурђевићу.
На турниру у Нишу учествовало је 111 боксера и боксерки из 16 држава, у три узрасне конкуренције – сениорској, омладинској и јуниорској.

